• hrozi mi mimomaternicove tehotenstvo?

    Dobry den pan doktor.
    PM som mala 28.10.2010. Vtedy som prestala uzivat antikoncepciu Diane35 pretoze sme sa s manzelom rozhodli mat druhe babo. 23.11.2010 som si urobila tehotensky test, a bol negativny. 25.11. som test zopakovala, tento krat bol pozitivny, aj ked druha ciarka bola len velmi slabucka. 1.12 som isla k svojej zenskej lekarke, ktora mi robila vaginalny ultrazvuk. nebolo na nom nic vidiet, dokonca povedala ze ta sliznica v maternici vyzera ako keby ani nedoslo k ovulacii. a vraj k nej pravdepodobne nedoslo kvoli cyste na vajecniku. ale pre istotu mi zobrala krv na HCG test. Hned po prichode domov som si urobila dalsi test a tento krat bol zretelne pozitivny. Uz mam aj potvrdene vysledky z krvy - som tehotna. Je mozne ze v tomto stadiu tehotenstva nieje este na ultrazvuku vidiet ani vacok, aj ked test som mala pozitivny uz 6 dni pred ultrazvukom? obavam sa mimomaternicoveho tehotenstva, aj ked ani spnenie, ani ziadne bolesti nemam.
    Dakujem za odpoved

    Lucia

    Dobrý deň,
    na ultrazvuku je plod vidno až okolo 6. týždňa a tehotenský test býva pozitívny už vo 4.-5. týždni, takže je možné, že ešte nebolo plod vidno a že ste šla príliš skoro na kontrolu.