• CT vysetrenie

    Dobry den,
    chcem sa opytat som asi v 5tyzdni tehotenstva nevedomky som absolvovala CT vysetrenie obliciek asi v 1-2tyzdni neviete mi poradit ake nasledky to moze mat pre dieta?

    Dakujem

    Dobrý deň,
    podľa záverov americkej spoločnosti pre rentgenovú diagnostiku - žiadne roentgenové vyšetrenie v tehotnosti plod neohrozuje.
    Do 8. týždňa je plod na RTG žiarenie úplne rezistentný.
    Preto sa nestresujte a hlavne keby Vás niekto chcel poslať na potrat, je to omyl.