• listeria

    Dobry den,

    chcela by som sa opytat. Som v 21 tyzdni tehotenstva. Cely minuly tyzden som jedla prosiutto crudo. A teraz som si uvedomila, ze to je v podstate susene maso, takze surove.
    Dost ma to vylakalo. Viem nejako zistit, ci som v poriadku? Dakujem

    Dobrý deň,
    pokiaľ viem, tak sa v sušenom prosiute listeria nenachádza, iba v čerstvom surovom mase. Pokiaľ nemáte príznaky ako je hnačka, horúčka, chrípkovité príznaky, tak sa nemusíte listerie obávať.