Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • vlasy

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den.Pan doktor,kojim 18mesac.dcerku,dost mi padaju vlasy.Mozem uzivat pripravok GS Eladen?V minulosti mi vyrazne pomohol.Dakujem

Podobné otázky

 • Nevhodná kozmetika

  , Autor: LHala

  Dobrý deň, p. doktor,
  Momentálne som už v 24tt, zatiaľ bez problémov, veľký morfologický ultrazvuk v poriadku. Avšak veľmi ma trápi jedna vec, od začiatku tehotenstva si dávam na všetko pozor, ale vôbec mi nenapadlo skontrolovať si vlasovú kozmetiku. Keďže mi vždy veľmi padali vlasy, minulý rok som v Dr. Max objavila novinku a zakúpila si zahraničnú značku šampónu, ktorá mi veľmi pomohla, tak som ju používala i naďalej. Až včera, keď som vyhadzovala prázdnu krabičku som zistila, že šampón nie je vhodný pre tehotné ženy. V popise má uvedené toto: Prísady: Larix Europaea Wood Extract: stimuluje vlasové folikulové kmeňové bunky Camellia sinensis Leaf Extract: protizápalový účinok Medicago Sativa: posilňuje vlasový kmeň a obnovuje prirodzenú elasticitu Melilotus Officinalis: antioxidačný účinok Rosmarinus Officinalis: antibakteriálny účinok Humulus Lupulus: vytvára ochranu a poskytuje krehkým a tenkým vlasom objem a vitalitu.
  Momentálne sa veľmi bojím, mohla som používaním nesprávneho šampónu uškodiť plodu?
  Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  uvedené látky sú čisto bylinkové extrakty a zrejme neboli overené na populácii tehotných, preto sa výrobca chráni tým upozornením. Ani jedna látka však nie je známa ako látka, ktorá by ohrozovala zdravý vývoj plodu, okrem toho sa kožou vstrebávajú iba minimálne.

 • Farbenie vlasov

  , Autor: Veve1020

  Dobrý deň, chcela by som sa spytat, som v 21.týždni tehotenstva a chcela by som si dat zafarbiť vlasy na svadbu. Moja kadernicka však používa farbu s amoniakom. Hrozí nejaké riziko pre bábätko?
  Dakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  tieto farby sa v tehotnosti neodporúčajú, pretože amoniak pri pokusoch na zvieratách ovplyvnil vývoj mozgu ich plodov. Ale samozrejme boli používané vysoké dávky, vysoko prevyšujúce dávku vo farbe.
  Ale chýbajú jasné dôkazy o bezpečnosti farieb s amoniakom, preto sa odporúča sa im vyhnúť.

 • Vlasové prípravky v tehotenstve

  , Autor: Megina

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je používanie suchého šampónu (zn. Batiste) v tehotenstve bezpečné. Dočítala som sa totiž, že vlasový prípravok ako napríklad lak na vlasy, môže obsahovať ftaláty, ktoré sú v tehotenstve nebezpečné. Nie som si istá, či sa tieto látky nachádzajú aj v spomínaných suchých šampónoch, preto mám obavy. Ďakujem za Vašu odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nedá sa dopátrať zloženia uvedeného prípravku, som však presvedčený, že ak by bol nebezpečný v tehotnosti, výrobca by to musel uvádzať na obale.

 • Farbenie vlasov v tehotenstve

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,
  chcela by som sa opýtať čo je pravdy na tom, keď sa hovorí, že počas tehotenstva by si žena nemala nechať farbiť vlasy. Väčšina farieb obsahuje chemické látky, ktoré sú vraj škodlivé pre plod. Alebo to závisí od štádia tehotenstva? Ja som v 21.týždni...
  Ďakujem za odpoveď

 • vypadavanie vlasov

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Pan doktor, dobry den,
  4 mesiace po porode mi zacali hroznym sposobom padat vlasy.Skutocne si pri plnom dojceni nemozem nasadit ziadny pripravok z lekarne aj vnutorne? Viem, ze vypadavanie vlasov po porode je pomerne casty jav, ale mam obavy, ze kym dokojim a zacnem nieco uzivat, tak mi vsetky vlasy vypadaju ;-)
  Dakujem a prajem pokojny den.