Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,233 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • starostlivosť o tehotné v poslednom mesiaci tehotenstva

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, pán doktor, prosím vás, je to normálne, že keď som v deviatom mesiaci tehotenstva, tak nechodím na kontrolné vyšetrenia každý týždeň, lebo nemocnica, v kt. budem rodiť, tieto vyšetrenia nerobí a môj gynekológ ma pozýva na kontrolné vyšetrenie iba raz za celý (deviaty) mesiac? Som z toho dosť nepokojná, lebo ešte neviem, či sa bábo otočilo hlavičkou dolu a mám aj iné otázky, ktoré musia byť pred pôrodom vyriešené. Termín mám koncom októbra. Čo mám robiť? Zmeniť gynekológa alebo to brať akože je všetko v poriadku?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  u nás rodička navštevuje poradňu každý týždeň už u nás v nemocnici. Tak je to doporučené odbornou spoločnosťou a pokiaľ viem, tak by to malo byť aj na Slovensku.

Podobné otázky

 • starostlivosť o tehotné v poslednom mesiaci tehotenstva II.

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Pán doktor, ďakujem za odpoveď, ale ja som na Slovensku, konkrétne v Poprade. Otázka znie, čo s tým môžem urobiť ja? Má zmysel teraz meniť gynekológa, keď som pár týždňov pred pôrodom?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  neviem, čo Vám mám poradiť, v každom prípade by ste mala navštevovať poradňu každý týždeň, ideálne v nemocnici. Ak to popradská nemocnica neposkytuje, skúste nájsť gynekologa, ktorý sa o Vás postará.