• Vekova diskrepancia pri dvojcatach

    Dobry den,
    chela by som sa spytat na Vas nazor ohladom vekovej a rastovej diskrepancie u dvojvajecnych dvojciat. Som v 30+3 tt
    Jedno z dvójciat je tyzden dopredu a druhe tyzden pozadu oproti terminu poslednej menstruacie. Je teda medzi nimi 2 tyzdene a cca 400g rozdiel. Je to v poriadku, cim to moze byt sposobene,, Tento rozdiel (2 tyzdne) si zachovavaju dlhu dobu a moj lekar to nejak neriesi...., mna to ale trocha zarazilo
    Dakujem za rychlu odpoved,

    Dobrý deň,
    je to chybou merania, každé meranie je zaťažené určitou chybou a stačí chyba 2 mm pri jednom rozmere a už je rozdiel 7-10 dní.
    Doležitá je dynamika, ak by sa rozdiel prehlboval, s tým že jedno by zaostávalo v raste viac, potom je potrebné to riešiť, ale kolísania +- týždeň oproti gestačnému veku by nemal byť problém. Doležité je poznať presný termín, nie podľa menštruácie ale podľa ultrazvuku v I. trimestry.