Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • amoksiklav a dojcenie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,

  mam 3-mesacnu dcerku,ktoru plne dojcim...pred 2 a pol tyzdnom som prekonala zapal prsnika so vsetkym co k tomu patri....teploty nad 39C,malatnost,zacervenanie,bolest...mala mi vsetko vytiahla a zapal som preliecila len paralenom a octanovou mastou....bola som na kultivacii maters.mlieka a po 2 tyzdnoch vyslo,ze mam zlateho stafylokoka....pred 2 dnami ma zacal pobolievat druhy prsnik s takymi istymi priznakmi ako pri prvom zapale ale bez teploty,mala vsetko taha a prsnik je znova v poriadku.Moja gynekologicka po konzultacii s pediatrickou mi naordinavali antibioticku liebu-amoksiklav 625g-1 tbl a 8 hodin a probiotika k tomu.Nadalej dojcim avsak chcem sa opytat ake rizika su pri dojceni a ci to nejak neohrozi moje babatko....je moznost,ze aj po antibiotickej liecbe sa zapal vrati?Chcela by som dojcit co najdlhsie.mam strach,je to moje prve dieta a tak dufam,ze mi vlejete trochu nadeje pri takejto delikatnej veci...dakujem a prajem vela uspechov.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  Vaša dcéra má zrejme v nosohltane zlatého stafylokoka, ktorý odtiaľ prechádza na prsníky. Liečbou amoksiklavom preliečiť neielen prsník, ale cez mlieko aj dcérinu kolonizáciu.