Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • vysledky testov pre geminy

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,
  som v 17tt a cakam dvojicky - dvojvajecne. Vysledky 1.trimest. screeningu som mala v negativne s pravdepodobnostou cca 1:500 a 1:600 pre jednotlive plody + USg vysetrenie nenasvedcovalo ziadnu anomaliu.
  V 16tt sa mi brala krv na opatovny screening a riziko mi vyslo 1:150, ale to bolo cislo uz za oba plody dokopy. Mam 32 rokov a lekarka ma poslala na genet. konzilium, kt. bolo skor vedene v prospech amnio....
  No zaroven som niekde na nete cistala, ze vysledky pre dvojicky su velmi casto falosne pozitivne a nepresne....Mate s tym nejaku skusenost. Vasej paciente by ste v takomto pripade radsej poradil kvalitny USG alebo amnio. Pravdepodobnosti rizika pre poskodeny plod a potratu z amnio su rovnake.....

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  závisí na kvalite laboratória, ale dvojčiatka bývajú problémom.
  je to veľmi ošemetné, a rozhodnutie je na Vás. Kvalitný ultrazvuk može vylúčiť tzv. minor markery ale presné riziko Vám nestanoví. Na druhej strane amniocentéza má svoje riziká. Je to skor na konzultáciu u genetika a ďalší postup podľa Vášho uváženia.