Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Rýchly tep

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať: som v 30tt a v poslednom čase mi býva dosť zle kôli zrýchlenému tepu, zvyčajne mi klesne krvný tlak na 100/60 ale tep mám okolo 130 a to som v kľude. Mám 28 rokov toto je piate tehotenstvo dve z toho skončili spontánnym potratom do tretieho mesiaca, ale ani pri jednom som nemala taký problém ako teraz neviem či to súvisí s tehotenstvom alebo mám problém so srdcom. Prosím poraďte mi.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je to pravdepodobné, že to súvisí s tehotnosťou, pretože v tehotnosti sú rozšírené cievy, pri zmene polohy musí srdce vykompenzovať zmenu tlaku, može sa to prejaviť uvedenými príznakmi, ak to vzniká v kľude, je vhodné interné vyšetrenie.

Podobné otázky

 • nočné potenie a rýchly tep

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  som v 35 t.t. a v noci som sa začala dosť výrazne potiť a cítim rýchly tep srdca a pár krát mi stiahne maternicu niake výrazné bolesti necítim, výtok mám normálny ako počas celého tehu. je to dosť nepríjemné pri prvom tehu som tom nemala mám strach aby som sa neotvárala, ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je to normálne, nočné poty a tep sú sposobéené zvýšenou hladinou hormónov štítnej žľazy v gravidite.
  Ak máte pravidľné kontrakcie a bolesti navštívte gynekológa.

 • tachykardia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den. Som v 35tt a na na kardiotokografe boli namerane hodnoty od 160 do 180 a chvilu krivka vyskocila aj na 190. Ze vraj ma maly lahku tachykardiu. je to moje 1 tehu,tak sa bojim. Pri merani som lezala na chrbte,nemala by som na boku,moze to skreslit vysledok? Sestricka ma ulozila na chrbat. RI je 0.66. Co to znamena pre babo,je nejak ohrozene? teplotu nemam,tak z coho ten rychly tep babatka....dakujem za odpoved