• obavy

    Dobrý deň.Som v 28.týždni teh.,chodím do rizikovej ambulancie kôli hellp sy pri prvom mojom tehotenstve.Lekár mi sleduje tlak ,pečeňové testy,krvný obraz.Zatial je to v poriadku,až dnes mi vyšli trombocyty nižšie 135,pričom pred dvomi mesiacmi bola hodnota 193 a spodná hranica je 150.Lekár z toho nič nevyvodzuje,ale mňa to znepokojuje,lebo vjem , že jedna z prejavov hellp sy sú znížené trombocyty.Peč.testy su vnorme,tlak je v norme.Myslíte že by mohlo ísť o začínajúci prejav hellp sy,alebo bývajú takéto výkyvy v krvnom obraze v teh. bežné?Lekár mi stále len hovorí uvidíme.

    Dobrý deň,
    je potrebné to sledovať ďalej, klesajúce doštičky možu byť naozaj prvý príznak začiatku ochorenia, vhodné je krvný obraz zopakovať čo najskor.