• obavy

    Dobry den. Pysala som vam ohladne ranky na krcku,opakovanym vytokom a ze mi nechce dr. zobrat stery z krcka ze sa v nom nechce rypat. Som v 24tt. Mam len obavy z predcasneho porodu kvoli moznej infekcii na krcku,aj ked dr.ma uistila ze z infekcie sa predcasne nerodi. Aj ked vsade citam ako take chlamydky,ci ureaplazma to mozu zapricinit.Tak moze pripadny infekt zapricinit odtok PV? Co by ste robil vy? A 2 vec odporucili ste mi lactovag,pytala som sa dr. ci mozem uzivat probiotika do posvy a ona ze nemozem lebo vylucuju prostaglandin a v mojom pripade to moze vyvolat otvaranie krcka. Teraz neviem ci uzivat,mam v tom misung. Dakujem

    Dobrý deň,
    ak si naozaj Váš lekár myslí, že probiotiká vylučujú prostaglandín, bude najlepšie, ak vyhľadáte iného lekára.
    Čo sa týka tej ranky, musel by som vidieť nález, ak je tam zápal, potom je potrebný odber na infekcie, ale nemusí ísť o zápal. Probiotiká sú doležité a v tehotnosti znižujú výskyt infekcii pošvy, ktoré sú zodpovedné za predčasný porod.