Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,189 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Bez menštruácie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, čo môže byť príčinou, že som vo februári nedostala menštruáciu, aj napriek tomu, že na základe výsledkov tehotenských testov, nie som tehotná?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  príčin vynechania menštruácie je strašne veľa, zopakujte si test, ak je negatívny tak je možné, že ste mala neovulačný cyklus, alebo pretrváva produkcia gestgénov, potrebné je vyšetrenie.

Podobné otázky

 • Bola som tehotná ?

  , Autor: Beatris

  Dobrý deň, chcem sa opýtať a dúfať že to tak neni včera ráno som mala krv-bez menštruácie tu som už mala.. brala som to ok tak bude 2 krát
  Podvečer sa mi točila dookola hlava asi 2 hodiny a večer som mala kŕče.. ráno som sa zobudila celá mokrá pyžamo posteľ vôbec to nepáchne a je toho dosť veľa a cítila som to iste co pri odtekanie vody prvého bábätka, prosím povedzte mi že sa nič vážne nestalo ????

 • Ovulacia -

  , Autor: Ttinka

  Dobry den pán doktor,
  Už 10 mesiacov dojčím a nemam menštruáciu, no rada by som znova otehotnela. Poradili by ste mi, prosim, ako efektívne sledovať ovuláciu, plodne dni bez menštruácie?
  Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  dojčenie je najprirodzenejšia antikoncepcia a na svete zabráni najviac otehotneniam. Až vysadíte antikoncepciu (dojčenie), otehotniete, pri dojčení je šanca okolo 2%, čo je menej ako pri kondóme (cca. 7%).

 • plodné dni po pôrode

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  zaujímalo by ma, či môže dôjsť k ovulácii bez menštruácie. Totiž som dva mesiace po pôrode, stále dojčím a chcela by som začať sledovať plodné a neplodné dni. Menštruáciu ešte nemám. Ako sa chrániť v mojom prípade (bez HAK) pred otehotnením - ak by k ovulácii došlo bez menzesu?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  áno ovulácia može predbehnúť menštruáciu ale samozrejme pri kojení sa plodné dni nedajú sedovať, je to nezmysel.
  Pri kojení je vhodná špeciálna hormonálna antikocnepcia, prípadne bariérová antikoncepcia (prezervatív) alebo chemická Pharmatex.

 • kojiť a otehotnieť

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Zdravím p. doktor, som 5 a pol mesiaca po pôrode, Synčeka plne kojím, a menštruáciu vôbec ešte od pôrodu nemám. Je možné, že by som mohla napriek tomu otehotnieť? Počas tohto obdobia mám iba neplodné dni, alebo aj plodné, kedže vôbec nemenštruujem? Počula som rôzne názory, ale neviem, čo z toho je pravda.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  pri kojení by mala byť potlačená činnosť vaječníkov, ale nie je to na 100% pravda, až 2 % kojacich žien otehotnejú, ovulácia predbieha menštruáciu, preto možete byť plodná aj bez menštruácie.

 • môžem otehotnieť?

  , Autor: luluk

  Dobrý deň. Viem, že dojčenie nie je antikoncepcia ale môžem otehotnieť aj keď stále nemám menštruáciu? Pôrod bol 11.6.2010.
  Ďakujem za odpoveď