Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • mliečko

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den , pán doktor chcem sa Vás spýtať , že kolko vydrží odsaté mliecko v chladnicke a kolko v mraznicke ?
  dakujem

Podobné otázky

 • Parlodel

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,

  prosím o radu.....
  po prepustení z pôrodnice som dostala zápal prsníkov tak som išla ku gynekol. a ten po zhliadnutí mojich prsníkov mi nasadil antibiotiká Augmentin 625 a Parlodel s poznámkou okamžite prestaňte kojiť....Samozrejme, že kojiť som chcela, no po jeho vyjadrení som ho poslúchla a brala tabletky Parlodel týždeň - prsia sa upokojili ale chcela by som znova začať kojiť. Môže sa po braní Parlodelu ešte rozbehnúť laktácia? Ked si stlačím dvorec tak mi mliečko ešte ide - hoci prsia sú makké.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  zápal prsníka nie je indikáciou k ukončeniu kojenia. Po Parlodelu je už veľmi ťažké rozbehnúť laktáciu, ale skúste prikaldať, či sa to podarí.

 • menštruácia a kojenie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  moja dcérka má 11 týždňov a doteraz bola plne kojená. Dostala som však menštruáciu a dcérka odvtedy odmieta prsník. Pri kojení celá sčervenela a lapala po dychu, tak som ju krmila umelým mliečkom. Mlieko sa mi stále tvorí, ale je redšie ako zvyčajne. Menštruáciu mám 3 deň a malá prsník stále odmieta. Čo robiť?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak Vám záleží na kojení, dieťa trpezlivo prikladajte, menštruácia by nemala takto ovplyvniť kojenie. Ak by to nešlo, možete skúsiť, odsať mlieko a krmiť dcéru odsatým mliekom.

 • Hnis vyteká z prsníka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den,chcem sa poradiť s Vami...pred dvoma týždňami som odstavila mojho synčeka,mliečko sa mi prestalo tvoriť takmer hned,lebo som ho kojila už minimálne,prsia sa mi nenalievali...asi ped 3 dnami ma začal bolieť jeden prsník,tak som si skúsila odstriekať,ale išlo mi len máličko, pár kvapiek mlieka,teda vlastne to bol hnis,žltý mazlavý...takto to robím - odstriekavam 3 dni,ale stále ma to bolí na dotyk.Prsník je napriek tomu makky,nemám tam ani hrčku, ani červený flak,teplotu nemám...je to zápal, alebo niečo upchaté,treba na to antibiotiká? Dakujem za odpoved.

 • kojenie a otehotnenie

  , Autor: eljan

  dobry den,

  mam 16 mesacnu dcerku, ktoru stale kojim (dokrmujeme umelym mlieckom iba obcas, nanajvys 1 flasu denne). chceli by sme dalsie babatko, pocula som vsak ze kojace zeny casto potratia, kedze kojenie telo vycerpava. treba dcerku najskor odstavit a az potom sa pokusit o dalsie babatko alebo nie je to potrebne?

  velmi pekne dakujem

 • ked dieťa nevie sať

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý večer!Ked sa mi pred 3 rokmi narodila dcérka,nevedela sa vôbec prisať.Sestričky skúsali aj nemožné,ale nič nepomohlo.Malá sa tiež snažila,ale jej ťahanie nebolo dostatočné silné.Po pôrode mi ju síce priložili na chvílu, ale potom až asi po 10tich hod.malá grckala a mna nechali spať.Mohla sa stať chyba tam?Počas 3dni bola kŕmená len glukózou a odsatým mliečkom lyžičkou.Potom mi dovolili dať jej z fľašky.A odvtedy prsník ani len neolízala.Teraz čakáme druhé bábo a chcela by som sa vyhnúť chybe ak sme nejakú spravili alebo sa jednoduche také dieťa narodí čo nevie sať?Dakujem za odpoved