Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,037 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Parlodel

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,

  prosím o radu.....
  po prepustení z pôrodnice som dostala zápal prsníkov tak som išla ku gynekol. a ten po zhliadnutí mojich prsníkov mi nasadil antibiotiká Augmentin 625 a Parlodel s poznámkou okamžite prestaňte kojiť....Samozrejme, že kojiť som chcela, no po jeho vyjadrení som ho poslúchla a brala tabletky Parlodel týždeň - prsia sa upokojili ale chcela by som znova začať kojiť. Môže sa po braní Parlodelu ešte rozbehnúť laktácia? Ked si stlačím dvorec tak mi mliečko ešte ide - hoci prsia sú makké.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  zápal prsníka nie je indikáciou k ukončeniu kojenia. Po Parlodelu je už veľmi ťažké rozbehnúť laktáciu, ale skúste prikaldať, či sa to podarí.

Podobné otázky

 • Parlodel

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Mám 2-ročného syna, ktorého som sa po porade z lekárom rozhodla prestať dojčiť. Lekár mi predpísal Parlodel na zastavenie tvorby mlieka. Lieky som začala brať až po návrate z dovolenky. Počas užívania Parlodelu som nečakane otehotnela, hneď ako som to zistila som daný liek prestala užívať. Mohlo mať užívanie Parlodelu negatívny vplyv na vývoj plodu?

 • ukončenie laktacie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  včera som začala uživat parlodel 1 tbl večer dnes rano tiež 1 tbl ale po 2 hodinach mi ostalo velmi zle vracala som bolesti hlavy tak som ich vysadila som ich dal mi ich gynekolog na ukoncenie laktacie mozem dostat injekciu na zastavu kojenia po 2 dnoch od ukoncenia tych dvoch tabliet

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  DObrý deň,
  ukončenie laktácie je normálny fyziologický proces a nechápem, prečo Vás lekári nacpávajú liemi. Prestaňte kojiť, prsia si nedráždite, mlieko nevytláčajte, dajte si studené obklady, trochu znížte príjem tekutín a stav je vyriešený aj bez liekov.

 • ukončenie dojčenia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň! Mám 1,5 ročnú dcérku, ktorú som pred 4 dňami prestala dojčiť. V poslednej dobe som ju už dojčila len v noci. Lekár mi predpísal lieky Parlodel, ktoré som po 2 dňoch prestala užívať, kvôli veďľajším účinkom, ktoré sa u mňa prejavili.
  Po fyzickej stránke sa cítim lepšie, ale mám stavy úzkosti, chytá ma plač, depresie. Chcem sa spýtať, môže zastavenie dojčenia mať na ženu takýto vplyv po psychickej stránke? V minulosti som dané problémy nikdy nemala. Ďakujem.