• poškodený plod

    Dobrý deň,
    prekonala som potrat v 24 t.t., vyšli mi zle krvné testy, aj na sone bolo vidieť poškodenie plodu /pri hlavičke akoby malo z každej strany ďaľšiu hlavičku../zo sona mi určili hydroma colli, a odber plodovej vody tiež vyšiel pozitívny, vyšlo mi turnerov syndróm...a odporučili mi okamžité ukončenie tehotnosti, lebo predpokladali, že plod odumrie ešte počas vnútromaternicového vývoja...podstúpila som potrat..ale teraz som tu niekde na internete čítala, že žijú ľudia, ktorí majú turnerov syndróm...a som z toho šokovaná, ja som si myslela, že plod nemá šancu na život. Môžem vás poprosiť, aby ste sa mi k tomu vyjadrili. ďakujem pekne

    Dobrý deň,
    turnerov syndrom samotný o sebe je zlúčiteľný so životom, jedinci sú malého vzrastu, neplodní.
    Avšak často sa spája turnerov syndrom s hydroma colli - nádorom krku a vtedy plod neprežíva, lebo sa udusí kvoli nádoru na krku.