Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,233 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • ?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  ..este sa chcem spytat,ze ma obcas pobolieva nad pupkom(pod prsiama),moze to byt ze sa zvacsuje maternica?dakujem velmi pekne

Podobné otázky

 • Starostlivosť o vlasy

  , Autor: Tinka.2

  Dobrý deň prosím vás je možné v tehotenstve používať ampulky dixi na pokožku? Pripadne nejaké iné ampulky na vypadávanie vlasov? A možno užívať vlasové hnojivo i počas tehotenstva a dojčenia?
  Ďakujem

 • tehotenská cukrovka

  , Autor: Lucka22

  Dobrý deň,

  prosím, vyšla mi tehotenská cukrovka. O pár dní idem k diabetológovi. Čítala som nejaké články na internete a vydesilo ma to. Ak budem poctivo dodržiavať diétu a odporúčania lekára, nehrozí mi predčasný pôrod alebo úmrtie bábätka? Krčok som mala podľa cervikometrie 3,5cm, tlak, moč, všetko je v poriadku. Som momentálne 26 plus 2 tt. Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  tehotenská cukrovka je v súčasnej dobe veľmi dobre riešiteľná predovšetkým diétov ale hlavne pohybovým režimom. Denne dajte väčšiu prechádzku, alebo inú aktivitu. Stravu Vám odporučí diabetológ.
  Neskôr sa bude sledova´t rast plodu, pretože nadmerný rast je najlepší ukazateĺ nedostatočnej kompenzácie cukrovky.

 • Bolest v 34tt

  , Autor: Tina1432

  Dobrý deň som 33tyzdnu plus 4 dní a dnes pociťujem nie silné ale sem tam ma pobolieva v podbrušku na ľavej strane také akoby slabšie menštruačné bolesti trvá to max minútu alebo 30 sekúnd a od rána asi 3x som zacítil, je možné že sú tí poslickovia alebo mam utekať k lekárovi? Vo štvrtok mam poradňu tak najradšej by som počkala dovtedy

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nemusíte nikam utekať, takéto pobolievanie v podbruší sú je normálne. Ak by sa to zmenilo na pravidlené krče á 5 min, potom navštívte lekára.

 • Tehotenstvo počas dojčenia

  , Autor: Kristínnka

  Dobrý deň mala by som pár otázok. Od pôrodu to už je vyše 3 mesiacov, u svojho gynekológa som ešte nebola. Počas 6 nedelia som krvácala 5 týždňov potom som dostala aj normálnu menštruáciu. Minulý mesiac a ani tento mesiac zatiaľ sa menštruácia nedostavila. Chcem sa spýtať ako to je s menštruáciou po pôrode keď je dieťa kojené. Mala som aj dvakrát nechránený styk pri ktorom sme nedávali pozor. Môžem tak skoro otehotnieť ? Ďakujem za odpoveď pekný deň

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  riziko otehotnenia je asi 2% závisí na viacerých faktoroch. Pri dojčení však menštruáciu mať vôbec nemusíte, alebo bude nepravidelná, alebo normálna, všetko je normálny stav.
  Ak chcete znížiť riziko neželanej gravidity (pôrody tesne za sebou zvyšujú riziká niektorých komplikácii) dajte si napísa´t antikoncepciu pre dojčiace ženy, alebo si kúpte lokálnu chemickú antikoncepciu v lubrikačnom gely (spermicídny gel),

 • Probiotika

  , Autor: Lucka.963

  Dobrý deň,

  prosím, odporučíte mi, prosím, probiotické čipky do posvy? Som v 27. Týždni. Je v poriadku si ich dať takto preventívne aj keď nemám ťažkosti? Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  v tehotnosti sa odporúčajú aj celkovo podávané probiotiká, podľa niektorých prác by mohli znižovať riziko vzniku alergických ochorení u dieťaťa po narodení. Viem, že kvalitné celkové sú probiofix, ale čo sa týka lokálnych do pošvy, tam sa mení veľmi rýchle sortiment, skúste sa poradiť s lekárnikom.