Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • krv z prsníka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dojčím 5.mesiac. Pravý prsník mám často bolestivý najmä tesne po dojčení. Niekedy sa tá bolesť stupňuje k nevydržaniu a trvá až do dojčenia z ĽP, potom sa zmierni. Tvorba mliečka je veľmi dobrá a malý krásne priberá aj napriek silnému grckaniu. ĽP je úplne bezproblémový.

  Pred troma dňami som počas dojčenia pocítila prudkú bolesť v PP. Po papani malý grckal krvavé mliečko. Vizeralo to tak, akoby popapal viac krvi ako mlieka. Na druhý deň mal aj čiernu stolicu. Krv je určite z PP lebo po papaní z ĽP bolo grckanie čisté. Pri ďalšom papaní z PP sa to zopakovalo, preto som dojčila len z ľavého. Na druhý deň som skúsila znovu PP a grckanie bolo už čisté. Bolesť v PP stále pociťujem počas dojčenia aj po ňom i keď nie až takú intenzívnu.
  Asi pred mesiacom sa stalo, že vygrckal trochu natrávenej krvi - pre overenie som si odsala trochu mlieka a bolo ružovkasté.
  Keď sme s dojčením začínali mala som veľmi dopraskané bradavky no nikdy negrckal krv. Teraz na bradavke nebolo vidno ranku. Obávam sa, že je poškodené niečo vo vnútri prsníka.
  Laktačná poradkyňa mi povedala, že sa s tým ešte nestretla a nevedela mi poradiť ako to riešiť.

  Vedeli by ste mi poradiť čo tie bolesti a krvácanie spôsobuje, ako to riešiť, prípadne na akého lekára sa obrátiť?
  Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je možné, že máte niečo s mliekovodmi, ak na bradavke nie sú ragády, može ísť o vrodenú anomáliu mliiekovodu, alebo polyp. Riešenie počas laktácie asi nie je, respektíve ho nepoznám, skúse kojiť hlavne z ľavého prsníka. Vhodné je vyšetrenie u mamologa.

Podobné otázky

 • Krv z prsníka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor,
  som v 30. týždni. Už tretí krát mi cez noc krvácal pravý prsník cca. 15 kvapiek. Je to v tehotenstve normále?
  Ďakujem.