Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,176 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Gyno-Pevaryl v tehotenstve?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pan doktor,

  mam na Vas 2 otazocky:
  1. Aky mate nazor na uzivanie vaginalnych gulocok Gyno-Pevaryl v 20 tyzdni tehotenstva na mykozu? V pribalovom letaku pisu, ze sa mozu uzivat len ak ocakavany prospech prevazi nad moznymi rizikami plodu a na internete som nasla prispevky 3 zien,ktore po uzivani tychto tabletiek potratili. Na dietatko sme cakali 9 rokov, mam vysokorizikove tehotenstvo plus som bola 2x v nemocnici so silnym krvacanim a diagnozou hroziaci potrat a nerada by som babo ohrozila.

  2. Mam 38 rokov, NT ultrazvuk v 12 tt sija a nosova kosticka boli v poriadku, pappa test ale az 850, v 16 tt boli AFP vysledky negativne, na zaklade ktorych som sa rozhodla neist na amniocentezu. Ocakavala som vsak, ze mi niekto povie riziko downovho syndromu napr. 1:270, ale taketo udaje som nedostala. Mam to brat tak, ze ak boli AFP testy v poriadku, tak sa taketo vypocty nerealizuju a mam to brat tak, ze riziko downovho syndromu bolo nizke?

  Dakujem vopred za odpoved a Vas cas.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  1.čípky gynopevaryl sú bezpečné a účinné.
  2. nie, samotné AFP sa už nerobí, vždy sa musia robiť celé testy s presným vyhodnotením rizika, do týchto testov sa zarátava aj vek matky.