• svrbenie

    Dobrý deň pán doktor, som v 25. tt, asi od utorka som pociťovala mierne svrbenie v pošve, bez výtoku, včera som bola v poradni. Včera noci som tiež pociťovala silné nutkanie na močenie. Po vypití urol. čaju to prešlo a celý deň mi bolo dobre. Včera v poradni mi vyšetrili moč, výsledok neg., pred mesiacom po dobratí atb (mala som tam predtým E. coli) boli výsledky dobré, v moči som mala neviem presne aký názov, ale dr. mi vravela, že je to bežný bacil, ktorý má každý, ja som ho mala 10 na 4, lieči sa až keď je 10 na 5. Kázala mi piť veľmi veľa tekutín a na svrbenie mi predpísala masť Clotrimazolum, zobrala mi výter, výsledky budú až na budúci štvrtok. Po nanesení tohto krému však pociťujem intenzívne svrbenie, dala som si ho včera 2x, aj dnes 2x. Mám pokračovať v užívaní alebo radšej prejsť na Canesten (ten sa mi zdá, že mi zaberá lepšie)? Pred mesiacom, keď som mala podobné problémy + tú E. coli, tak som brala atb Zinat a Macmiror čípky, výsledky z výteru pošvy boli negatívne. V podstate týmito problémamy trpím často, teraz v tehu je to druhýkrát, ale nikdy sa mi vo výtere nepotvrdila Candida alb. Ešte som sa pýtala mojej dr., či mám užívať nejaké čípky na úpravu mikroflóry, napr. Lactovag(myslím, že tak sa to volá), vravela mi, že teraz v tehu to nemá zmysel, lebo vplyvom hormónov je prostredie pošvy iné. Čo by ste mi odporučili vy? A aký je váš názor na čaj Lapacho, vraj sa v tehotenstve nesmie piť. Ešte dodám, že probiotiká užívam denne, nosím bavlnenú bielizeň, priznávam, že mojou slabosťou sú sladkosti, ktoré viem, že by som nemala, ale nejem ich až tak strašne veľa, tak 1x do dňa si niečo dám, jem jogurty. Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    stále verím, že E. coli ste mala v moči a nie v pošve, lebo v pošve sa nachádza normálne a nelieči sa.
    Lactovag má práve význam aj v tehotnosti, kúpte si ho je to dobrá prevencia.
    Čaj lapacho nepoznám. A clotrimazol a canesten sú podobné maste, ale niekto lepšie znáša canesten, niekto clotrimazol, muíste to vykúšať.