• plodovy vacok

    Dobry den,
    dnes som bola na vysetreni kvoli krvacaniu a hnedemu vytoku. Mam za sebou dva spontanne potraty, jednu interupciu (05/2007, 01/2008, 02/2009) a teraz som v 6tt+5. Beriem Duphaston.
    Na zaciatku (5tt + 0) som mala plodovy vacok pravidelny, okruhly. Dnes mi po vysetreni moj lekar povedal, ze plodovy vacok je mierne predlzeny, co znaci, ze je tam vacsie riziko potratu, ale u mna sa to zrejme po troch potratoch dalo ocakavat. Plod bol v poriadku a aj ultrazvukovo zodpovedal tyzdnu 6tt+5, srdiecko bilo.
    Povacsine citam, ze nepravidelny vacok je predzvest niecoho zleho. Moj lekar ma nechcel strasit, povedal mi presne, o co ide a co z toho vyplyva, ale hovoril, ze plod vyzera byt uplne v poriadku, aj hodnoty namerane z ultrazvuku su zatial v maximalnom poriadku.

    Moze sa ten vacok teda zmenit? Je vyskyt nepravidelneho vacku celkom normalny - vzhladom na moje predchadzajuce nevydarene tehotenstva?

    Dakujem.

    Dobrý deň,
    ak bije srdiečko a plod žije, tak aj keby bol vačok tvaru sínusoidy, nič to neznamená, nedá sa veštiť budúcnosť plodu na zákalde nezmyslov. Buďte optimista a uvidí sa v 12: týždni.