• Vzduch v pošve

    Dobrý deň prejem, mám na vás pán doktor, tak trocha kurióznu otázku. Som už v 38tt a niekoľko krát sa mi stala zvláštne vec. Spávam na ľavom alebo pravom boku a keď u mňa dôjde k "úniku plynov" (samej mi to je tak trocha smiešne), dostanú sa mi do pošvy. Myslím, že je to spôsobené tým, že mám práve vtedy nohy spolu. Keď sa potom pohnem vydávam presne taký zvuk ako pri prdení. Je mi to trápne, že Vás otravujem takýmito záležitosťami, no chcem vedieť, či aj v tomto prípade môže dôjsť k vzduchovej embólii, či to môže ohroziť bábätko?
    Ďakujem za pochopenie a odpoveď.

    Dobrý deň,
    je to úplne normálne, v tehotnosti je znížené napatie svalov panvového dna a pošva je akoby voľnejšia a pri chodzi, či pohybe može nasať vzduch. Nemože dojsť k embolii, lebo tlak vzduchu v pošve je nižší ako tlak krvi, takže sa do ciev nepretlačí.