• špinenie a krvacanie v tehotenstve

    , Autor: bubu2

    dobrý den pan doktor, prosím vyjadrite svoj nazor na moj problem. poslednu menštruaciu som mala 24.7.2009. ked som mala v auguste dostat menzes začala som len špiniť, test bol pozitivny tak som zašla k dr. moj tam nebol a zastupujuci mi predpisal duphaston a ascorutin s tym, že je to už v rukach toho tam. ked sa moj dr. vratil z dovolenky a vyšetril ma, zistil, že mam na krčku maternice polyp. poslal ma do nemocnice, aby mi ten polyp odstranili. v nemocnici pan primar rozhodol, že ten polyp neodstrania, lebo by mohli vyvolať potrat, takže ma hned aj prepustili z nemocnice. vzali ster a z cyto prišli vysledky - nekrotizovany polyp, ale niečo tam ešte podla mojho dr. ostalo, lebo špinenie pretrvavalo. koncom septembra som prvy krat začala krvacať, ale kym som sa na pohotovosti dostala na rad, krvacanie prestalo a dr. konštatoval len slabe ružove špinenie. odvtedy som už nekrvacala až do terajšieho pondelka kedy som zas krvacala a dokonca sa objavili aj zrazeninky krvi (velkost od špendlikovej hlavičky až po velkost nechtu). na druhy den som šla do poradne, kde dr. konštatoval, že dieťa rastie, velkostou zodpoveda 12+1 (podla PM som bola v 12+3), je tam akcia plodu aj srdca a nenachadza tam žiadnu pričinu toho krvacania, nevidel tam ani zvyšky toho polypu. (ktore pred mesiacom tam boli). zistil krv v moči, ktora tam vraj bude kym budem mať tieto problemy. už 2 noci som mala aj neprijemne krče v podbrušku. už na 2 mesiace beriem nepretržite duphaston aj ascorutin. snažim sa myslieť pozitivne, ale predsa len ma to trapi.momentalne mam ružove niekedy hnedaste špinenie. za odpoveď ďakujem

    Dobrý deň,
    nič iné nemožem skonštatovať, že naozaj je to v rukách tamtoho. Ak je dieťa zdravé, tak aj napriek špineniu a polypu sa nepotratí, ak nie je zdravé, tak sa potratí a možeme robiť čokoľvek. Ale ste už po 12. týždni, tak sa nazdávam, že riziko potratu je už pomerne malé, asi 5%.