Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • nedostatok mlieka v jednom prsniku

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry den..mam na vas jednu otazocku mam trojmesacnu dcerku, od porodu mam v pravom prsniku menej mlieka.avsak teraz ho uz stracam nacisto..a ma taku slanu chut narozdiel od mlieka z laveho prsnika je to normalne? nemam s tym navstivit svojho gynekkologa ci mam prsnik v poriadku?paradox je ze myslela som ze lavy prsnik nebude takprodukovart mlieko ako pravy pretoze na lavom som bola ooperovana pred 10 rokmi na vodnatu cystu.za odpoved dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  tvroba mlieka závisí od kvality žľazy a od prekrvenia, nedá sa to žiadnou liečbou ovplyvniť, preto nie je potreba navštíviť gynekologa. Neznamená to však žiadne ochorenie.

Podobné otázky

 • Nedostatok mlieka v jednom prsníku

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,

  moja dcérka má týždeň po troch mesiacoch. Stále ju iba kojím, ale už vyše mesiaca mám v jednom prsníku stále menej a menej mlieka. Posledné dni už malá z toho prsníka nesaje ani minútu. Skúšala som si z neho mlieko aj odsávať a naozaj, moc ho tam nebolo. Stále sa snažím kojiť z oboch prsníkov na striedačku, ale samozrejme, keď ju kojím z toho jedného, tak je hneď do hodiny hladná. Bojím sa, že sa mi postupne stratí mlieko aj z toho druhého prsníka, ktorý ešte našťastie mlieko tvorí, hoci pred mesiacom bolo aj v tomto druhom prsníku mlieka omnoho viac.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  3. mesiac vzniká občas tzv. laktačná kríza, prechodné zníženie tvorby mlieka. Nič sa nedeje, naďalej trpezlivo prikladajte, pite viac tekutín, stav by sa mal upraviť.