Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,189 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • nizky hemoglobin

  , Autor: Registrovaný používateľ

  p. doktor, chcem sa spytat ohladom zeleza a hemoglobinu. som v 24tt a az teraz mi robili krvne testy. hodnotu hemoglobinu mam iba 98, doktorka mi predpisala zelezo -Tazdferon. Prosim vas moze to mat vplyv na babatko, ked som doteraz zelezo neuzivala? Brala som len vitaminy pre tehotne.

  dakujem velmi pekne

Podobné otázky

 • Anémia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, mám 29 rokov a asi od 15-16 rokov mám zdiagnostikovanú anémiu. Beriem preparáty železa a vitamíny, a výsledky sú ako tak v poriadku (na dolnej hranici normy), avšak teraz v tehotenstve sa moja anémia výrazne prehĺbila. Som v 29 tt. a a mám hemoglobín len 89. Veľmi sa obávam aby to nepoškodilo bábätko. So zdravou životosprávou to asi "až preháňam" ale cítim sa hrozne unavená a zadýcham sa už po pár schodoch. Moj váhový prírastok je zatiaľ 3 kg. Pán doktor, prosím môže to ovplyvniť moje bábo a čo mám robiť aby som ho šťastlivo donosila a porodila, vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  strašne doležité je, aby Vám zistili príčinu anémie a liečili podľa príčiny. Ak máte poruchu vstrebávania železa, je možné podať železo aj priamo do žily, preparát Venofer.
  Vhodné je dokladné hematologické vyšetrenie a liečba, nízky hemoglobín može byť pre plod nebezpečný.