Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,174 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Vysetrenie na OGTT

  , Autor: janastefik

  ano pan doktor, bol to test na zataz cukrom a po 2 hodinach bola hladina vyssia 7,9, ale v laboratoriu vysledok vysiel 6,71. Co to moze pre mna a male znamenat? Mam dodrziavat nejake stravovacie obmedzenia?
  iba chcem doplnit otazku, aby ste mali prehlad, ze naco som sa pytala
  ...

  vysledok bol nasledovny, na glukomeri mi vysla hodnota 7,9 doktor tvrdil ze je to mierne zvysene cez hranicu, ale nemam sa nicoho obavat lebo teh. cukrovka zacina az od hodnoty 11 a v laboratoriu vysli vysledky 6,71, teda ze som v norme, lekar tvrdil, ze sa mam vyhybat sladkostiam a sladenym vodam (paradoxne je, ze ja sladkosti ani sladene vody nejem a nepijem) na diabetologiu ma vraj nebolo nutne posielat, pokial vysledky z lab. vysli dobre
  nemoze sa stat, ze sa ta hladina este nejako zvysi? cukor mi uz samozrejme nesleduju, moze byt dieta tym vecsie, lebo na poslednom sone v 30tt, mi lekar povedal, ze dieta je o 2 tyzdne vecsie ako by malo byt, ci nema cukor vpyv na rast plodu?

  dakujem za vasu odpoved a prajem prijemny den

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nepíšete či to boloé hodinu alebo dve po záťaži, ak hodinu tak je to norma, ak dve tak je hodnota mierne zvýšená, nič nehrozí, stačí dodržiavať diétu a zvýšiť telesnú aktivitu.