Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • pupočná šnúra okolo krku

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  prosím Vás, hrozí môjmu bábätku nejaké riziko už teraz v tehotenstve (som v 31tt), keď má (pravdepodobne - nebolo to presne vidieť, zatiaľ len vzadu na šiji) pupočník okolo krku?
  Nemôže dôjsť k priduseniu, následne k nejakým vadám?
  Ďakujem Vám za odpoveď
  Veronika

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  Váš lekár je nezodpovedný, ultrazvukové určenie pupočníka okolo krku je nepresné, zavádzajúce a nič to nehovorí. Zbytočne Vás vystrašil, iba aby sa ukázal, aký je chytrý.
  Nič to neznamená, až 12% detí má pupočník okolo krku, ak sa pupočník utiahne za poroduk, zistíme to pomocou kardiotokografu.
  Informácia o pupočníku okolo krku je pre nás zaujímavá iba v prípade naliehania zadočkom, inak to nezisťujeme. Ach jaj.

Podobné otázky

 • ako rodiť?

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň ,mám 35 rokov,doma 16 mesačné bábo a čakám svoje druhé dieťa,môj prvý pôrod bol katastrofický,naprv som prenášala,potom nasledovali vyvolávačky,vôbec som sa neotvárala,po 24 hod.po vyvolávačke začal pôrod,pôrodník mi k pôrodu nedošiel aj napriek tomu že som kolegyňa lekárka,bolesti boli strašné a dieťa som nevedela vytlačiť,bola tam pupočná snúra okolo krku a tvárová poloha,tlačila som strašne dlho,nakoniec museli použiť kliešte,po pôrode som sa mesiac zbierala nevedela som chodiť ani sedieť,dole obrovský hematóm,mala som robený nástrih aj potrhaný krčok maternice, mala som z toho strašné depresie a pocit že som zlyhala,aktuálne som zistia že som tehotná a už som z toho hotová,bojím sa tehotenstva aj pôrodu ,bojím sa že opäť spanikárim a nebudem vedieť ani spolupracovať,chcem sa spýtať čo by ste mi doporučoval-dulu?kurzy?,vzhľadom na pôrod ktorý som prežila mohla by som od pôrodníka žiadať cisársky rez ? ako by ste postupoval vy?.