Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • parazity

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, mám taký chulostivý problem,som v 28 týzdni tehotenstva a dostala som asi od deti mrle alebo chlisty neviem presne (tenke, biele asi pol cm dlhe)aj ked u deti som to nespozorovala ale neviem....može to mať následky na dieťa a čo môžem s tým robiť? v detstve som ich vraj raz mala a dali mi pirvinium ale to sa uz nevyraba.Sme mimo domu k svojej alebo detskej lekarke sa viem dostat až o dva týždne.Dakujem.

Podobné otázky

 • toxoplazmoza a parmska sunka

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry den pan doktor,

  dakujem za Vasu odpoved a este raz Vas chcem poziadat o radu.
  Zo slovenskeho internetu som sa docitala o tom ze sa mam vyhybat surovemu masu, ale neuvedomila som si ze tam patri aj parmska sunka a podobne tepelne neupravene sunky a salamky... je to skutocne to iste riziko ako surove maso alebo uprava parmskej sunky neumoznuje prezit virusu?

  velmi pekne dakujem, zuzana.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  podla publikovanej študie nenašli v tomto type šunky živé parazity ani pri experimentálnej nákaze prasiat. Tentontyp spracovania masa je vezpečn-ý.

 • črevné parazity

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, mám problém s mrlami už druhýkrát v tomto roku. Prvýkrát som brala Vermox, no teraz som v 13 tt a lekárka mi povedala, že teraz mi ho predpísať nemôže, lebo nie je vhodné ho užívať v tehotenstve. Doporučila mi cesnak a kapustovú vodu. No veľmi to nepomáha, všetko ma už nehorázne svrbí. Existujú aj iné prípravky na liečbu mrle?? Môžu mrle ublížiť babatku? volala som aj gynekologovi, no ten je teraz na dovoloernke, bude tam az o tyzden a dovtedy sa z toho svrbenia zblaznim

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  mrle plod neohrozujú, osobne si však myslím, že Vermox je neškodný a môže sa v gravidite. Cesnak a kapustová voda sú tiež neškodné, aj pre mrle.