• Tehotenstvo a migrena

    Dobry den, obraciam sa na Vas s prosbou o radu. Mam 33 rokov a som v 15-tom tyzdni tehotenstva. Moje tehotestvo ma uplne normalny biologicky priebeh. Posledny mesiac som ale zacala trpiet neznesitelnymi migrenami,ktore sa objavuju minimalne raz do tyzdna, niekedy aj 2x.Priebeh je taky, ze sa bolest stale stupnuje a trva aj cca24 alebo cca48 hodin, napriek tomu, ze skusam relaxacnu vanu, masaz, spanok, nic nepomaha.Snazim sa to vydrzat ale po celej noci v bolestiach, ked nespim, je mi uz aj na vracanie a bolest sa stale stupnuje si dam na dla odporucania mojho lekara ibalgin, ale casto mi ani ten nepomoze.Moj gynekoleg mi tvrdi, ze sa tie migreny zial nedaju inak riesit ako trpiet alebo dat si ibalgin. Ja pracujem, popritom dialkovo studujem, co je s migrenou velmi obtiazne, ale najviac sa bojim o babatko ked si podla lekara kazdy tyzden mam dat ibalgin.Prosim vas tymto o radu, pripadne o Vase skusenosti s tehotnymi mamickami, ktore maju taky problem ako ja. Dakujem velmi pekne. Katarina Pavlovicova

    Dobrý deň,
    bolo by vhodné zapátrať po príčine bolestí hlavy, či náhodou nemáte anémiu a nízky tlak.
    Ak nepomáha ibalgin, bezpečný je aj Tramadol, je silnejší a účinnejší, ale určite by bolo vhodné neurologické a interné vyšetrenie. Može to byť aj z očí, a únavy.