• Usg

    Pan doktor som 32tt uz som vam tu pisala ze maly je priecne teraz som sa vratila z druheho sona ze je vsetko ok tu su vysledky:
    Poloha plodu: pozdlžna, koncom panvovym, labilna
    Morfologia plodu: v norme, situs viscerum solitus
    Plodova voda: normohydramnion
    Placenta: predna strana, gr. ll
    Genital: XY
    Biometria plodu:
    BPD 85,3 mm GA 34+3
    OFD 110 mm GA 36+4
    HC 315 mm GA 35+3
    AC 286 mm GA 32+5
    FL 61,5 mm GA 31+6
    HL 54,4 mm GA 31+4
    TCD 41 mm GA 32+5
    RI a.u. 0,57
    RI a.c.m. 0,92
    Odhad hmotnosti plodu: 2065G, kompozitny vek plodu 34+1( podla menzes hbd 31+3)
    ZAver: Large for date fetus- dominuju vacsie rozmery hlavicky, megalencephalia, strukturalne vsak plod bez viditelnych anomalii. V predchadzajucej tehotnosti rovnako makrozomia plodu( 4030 g a 54 cm) Plod t.c. bez znamok ohrozenia hypoxiou.
    Mozete sa prosim vas k tomu vyjadrit? Co to znamena ze ma vacsiu hlavicku? Je babo v poriadku? Dakujem za odpoved: Denisa

    Dobrý deň,
    dieťa sa otočilo zadočkom dolu. Dieťa je hlavičkou hore a tabuľky sú rorbeé hlavne pre deti, ktoré sú hlavičkou dole, preto sa zdá že má vačšiu hlavičku, nič to neznamená.