Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • mešká mi menzes

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,
  tak hneď prejdem k veci. Poslednú menštruáciu som mala 12. mája. A podľa mojich výpočtov ďalšia mala prísť 9. júna. No ale neprišla. Jasné, že som nevydržala a urobila som si test asi po týždni a dokonca tri s odstupmi po niekoĺkých dňoch, výsledky pozitívne. Tak som sa rozhodla, že zájdem ku gynekológovi, lenže ten na ultrazvuku nič nevidel. a odložil návštevu o týždeń, no ja to už nemôžem vydržať, som ako na ihlách.Bolia ma aj prsia a prvé dni, keď som zistila, že mi to mešká, som mala aj také špinenie, teraz už nieje, len často chodím na WC a bolia ma prsia, ale žiadne iné príznaky nepociťujem. Myslíte si, že je dosť pravdepodobné, že som tehotná?...:) za odpoveď ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  tehotná ste na 100%, je však nutné dokázať, či je tehotnosť v maternici alebo mimo.
  Spoľahlivo je vidno graviditu v maternici na vaginálnom ultrazvuku 6.-7. týždňov od poslednej menštruácie, teda u Vás okolo 20.6.