• postup lekara

    Dobry den,
    20.4.09 bol termin mojej poslednej menzes. 25.5.09 som bola u gynekologa pretoze mi vysiel pozitivny teh.test. Lekar mi urobil vaginalne sono a skonstatoval, ze som tehotna a velkost plodu (alebo ako sa to vola tak skoro) bola 1 cm. Kazal mi prist o tri tyzdne na kontrolu. Neobjednal ma ani na odber krvi, ani na vysetrenie mocu. Je to vporiadku? Toto je moje tretie tehotenstvo a pri predchadzajucich dvoch mi (iny lekar) tieto vysetrenia dal urobit. Druha otazka je, ci uz v tom case mala byt vidiet akcia srdiecka alebo ak nie, tak odkedy by mala byt vidiet?

    Dobrý deň,
    postup lekára je naprosto správny, objednal Vás podľa mňa až príliš skoro. Je nezmysel naberať krv a robiť nejaké vyšetrenia pred 12. týždňom, pretože aj tak sa 20% plodov potratí a je to škoda peňazí. Stav plodu nevieme nijako ovplyvniť, preto stačia odbery až v 12. týždni.