• žihlavový čaj a prijem iných čajov na začiatku tehotenstva

    Dobrý deň, ja sa chcem len ubezpečiť nakoľko som čajičkarka min. 4 šálok denne či je vhodné pitie nap. žihľavový čaju na začiatku tehotenstva. Prípadne by som si nechala poradiť vhodné čaje.
    Nakoľko neviem či je pravdivá informácia že zelený a čierny čaj by sa nemal zaradovať do pitného režimu u tehotných.
    Ako to je s Rooibos čajom? pripadne medovka, ostružina malinová, alchemilka, rumanček, lipový čaj a.i.?, ktoré môžu ovplyvniť uvoľňovanie svalstva maternice.
    Budem Vám veľmi povďačná za zodpovedanie mojich otázok.

    Dobrý deň,
    čo sa týka čajov nie sú jasné doporučenia. Jediné čo viem, že žiadny čaj nie je v tehotnosti zakázaný a nebezpečný, preto nevidím dovod ich nepiť. Účinné látky sú v čajoch obvykle vo veľmi malých koncetráciách a tehotnosť neovplyvňujú.