• usg

    Dobry den pan doktor,v 27tt.som bola na kontrolnom usg koli dilatacii obl.panviciek.Doktor mi na usg napisal tieto udaje BP-29/4t.g AC-28/5t.g FL-29/1t.g plac.zad.stena,Plg1,plod.voda prim mnoz.,dilatacia panviciek4,8 a3,3mm ziva grav. s pulz srdca.A poznamka biometria 11dni viac ako PM,vaha 1450g. Chcem sa vas opytat co hovorite na biometriu?moj gyn.povedal ze termin porodu sa menit nebude ze mozem rodit este po termine,alebo ze moze byt plod velky a pri tych pohyboch co pocitujem by som povedala ze je dost velky,ma to byt chlapcek,pri dcerke som take silne pohyby nemala..Teraz som v 30tt.a v piatok mam ist opat na usg.A este sa vas chcem opytat co znamenaju tie pojmy BP,AC,FL? Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    plod je symetrický a 11 dní odchýlka je normálna, nález je úplne v norme, nechápem, prečo Vás s takými blbosťami zaťažujú, žiadne dieťa nikdy nie je na 100 presne podľa tabuliek, v tabuľkách sú priemerné hodnoty. Okrem toho meranie je zaťažené chybou aj +- 10 dní.
    Doležité je že dilatácia panvičiek je v norme.
    BP je hlava, AC brucho a FL nožička