• dovolenka letecky

    Dobry den pan dr aky mate prosim Vas nazor na lietanie v tehotenstve odporucate ho ?v juni by sme chceli ist do grecka kratky let a nebude hadam az taka horucava budem tak v 4 mesiaci tehotenstva, samozrejme ak sa budem ja citit dobre a lekar potvrdi ze vsetko je ok.Co hrozi pri lietani?dakujem pekne za opdoved.

    Dobrý deň,
    názory na lietanie v tehotnosti sa menia. Bola publikovaná jedna štúdia, kde sa dotazníkom pýtali všetkých členov Anglickej kráľovskej spoločnosti gynekológov (RCOG) a názorov bol skoro rovnaký počet ako členov. Ja osobne si myslím, že do 25. týždňa je lietanie bezpečné a samozrejme závisí na dĺžke letu.
    Do Grécka je to cca. 2-3 hodiny, to by nemal byť problém, keby ste letela 8.8.2009 na Krétu, tak to by sme leteli spolu a bol by som k dispozícii. Mám tu smolu, že vždy keď letím, niekomu sa urobí nevoľno a ja po slušnej dávke whisky (mám paniku z lietania) dávam prvú pomoc nejakým neborákom v bezvedomí. Ale potom som hrdina letušiek.