• únava

    Dobrý deň. Som cca v 27 tt a už zhruba od januára poriadne nespávam, obzvlášť teraz, zhruba posledné dva týždne, chodievam na wc každé dve hodiny, niekedy aj viackrát. V poslednej dobe, keď si meriam tlak zápästným tlakomerom, ten vrchný mi vychádza 140, môže to byť z únavy? Cítim sa naozaj dosť unavená, ráno vstávam pred šiestou do práce, síce je to len kancelárska práca, ale aj tak, nie je potrebné dať sa vypísať? Okrem toho tento posledný týždeň mi častejšie cez deň tvrdne bruško, hoci limit 10-krát to ešte neprekročilo. Keď som bola tehotná s dcérkou, dala som sa vypísať v polovici tehotenstva, lebo sa mi nechcelo chodiť do práce. Aj tak ma však v siedmom mesiaci hospitalizovali, lebo mi tvrdlo bruško, krčok bol vraj na doraz, či ako, takže som si v nemocnici poležala skoro 2 týždne. Chcela by som vedieť Váš názor, či zotrvávať v práci, alebo voliť oddych. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    ak ste predtým predčasne neporodila, tak Vám predčasný porod nehrozil, pretože sa nedá zastaviť a nutnosť hospitalizácie je pochybná. My hospitalizujeme tieto "predčasné" porody maximálne na 2 dni.
    Nevidím u Vás dovod na PN, tehotnosť nie je choroba. Tieto umelé PNky vedú k duševnej a telesnej degenerácii zdravých tehotných žien, ktoré potom sedia pred televízou a sledujú telenovely a volia starých ujov s fujarov za prezidentov.