• Krcok a tehotenstvo

    Dobry den pan doktor,
    mam za sebou jeden porod, pri ktorom som mala problemy s otvaranim, nakolko mi bola robena cerklage v 22 tt. Porodila som dost velke dieta - 3950g/56 cm v termine. Pri porode mi potrhalo krcok maternice.
    Uvazujeme o druhom dietati a preto by ma zaujimalo, ci sa mi podari dotiahnut tehotenstvo do terminu? Doktor pri kontrole mi povedal, ze sa budem otvarat. To mi vsak tvrdili aj pri prvom tehotenstve a nakoniec som rodila v temine a pocas tehotenstva som sa nijak vyrazne nesetrila. Takze podla mna bola cerklage uplne zbytocna. Mam vsak obavy pri dalsom tehotenstve, kedze moj krcok podla mojho doktora vyzera hrozne. Udrzi pripadne dalsie tehotenstvo? Alebo bude cerklage v druhom tehotenstve nutna? Viete ide mi o to, ze ak by mi v dalsom tehotenstve hrozil potrat vo vyssom stadiu, tak radsej ostanem pri jednom dietati. Uz raz som potratila v 13 tt a dost tazko som to niesla. Vtedy slo o zamlknuty potrat.
    Dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    na to sa nedá presne odpovedať, ak však je podozrenie na nedostatočnosť krčka, vtedy je cerclage vhodná - ak sú na krčku trhliny a deformácie.
    Inak bude stačiť iba opakované sledovanie krčku ultrazvukom. Ale prognózu Vám neviem vysloviť.