• Anopyrin v tehotenstve

    , Autor: Lucia7933

    Dobry den pan Dr, chcem sa opytat je naozaj bezpecne pre plod uzivanie anopyrinu pocas celeho tehotenstva? T.j. od pozitivneho testu.
    Na hematologii mi bol zisteny rodeny trombofilny stav:heterozygotna mutacia FII G20210A zatial asymptomaticka
    deficit FXII 22,9-24% klinicky nezávazny (môze sposobovat predlzenie aPTT)
    lupusovy inhibitor v nizkom titri, pozitivita non- criteria APA typu anti-fosfatidyletanolserin IgG 9/23-2/23, antitrombin screen 2/23,, ostatne antifosfolipidove protilatky su negativne

    odp. pri planovani/po potvrdeni gravidity pridat ASA 100mg denne (anopyrin/aspirin) pre pozitivitu non-criteria APA+LA

    je to bezpecne? poznam zeny ktore maju tiez tromofilny stav a im dr. naordinoval fraxiparine/clexane...Ja som mala este pred pol rokom hematologickou naordinovany nizkomolekulovy heparin tiez ale po poslednom vysetreni v septembri mi to zamenila za Anopyrin.

    dakujem za odpoved.

    Dobrý deň,
    ak máte pozitívne antifosfolipidové protilátky, vtedy je naozaj viac odporúčaný anopyrin, než nízkomolekulový heparín. Túto liečbu riadi hematológ a znižuje sa ňou aj riziko samovoľného potratu a trombozy v tehotnosti. Anopyrín v dávke 100 mg sa považuje v tehotnosti za bezpečný.