Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,069 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Embryotransfer

  , Autor:

  Dobrý deň,

  Chcela by som sa spýtať. Dnes som bola vrámci IVF na transfere embrya. Po zákroku ktorý trval asi 3 minúty ma poslali hneď domov, žiadny oddych. Všade kde som čítala po zákroku ležali aspoň 15 minút. Myslíte že môže ovplyvniť výsledok to že som sa hneď postavila a fungovala ? Ďakujem za odpoveď

Podobné otázky

 • IVF a Strepfen

  , Autor: Noemka92

  Dobrý deň.
  Ja by som sa chcela spýtať. S manželom ideme na vklad 29.1., včera 22.1 ma ale bolelo hrdlo, tak som si večer dala 2 pastilky Strepfen, aby ma bolesť prešla a dnes som si spravila 2 nápoje Theraflu, aby ma chrípka nechytila a vypotila zo seba bacily. Potom som na bolesť hrdla píla čaje ovocné a cmulala cukríky Anticol. Beriem lieky pred vkladom Estrofem 3x2 tab, Vitamín E 800 mg, Prednison 2 tab., kyselinu listovú, Vitamín D, bola som na infúzii Omegaven v piatok 19.1 a od zajtra 24.1 rána si mám pichať do bruška Prolutex. Bude mať ten Strepfen a Theraflu dáky vplyv, keď pôjdem v pondelok na embryotransfer? Po akých liekoch by som mohla siahnuť, keď by ma chrípka predsalen chytila? Môžem ísť, keď budem chorá na vklad? Ďakujem za odpoveď.

 • pri vyssom veku je lepsie IVF z mladsich vajicok?

  , Autor: Andrea_Vojtkova_1129045711

  Dobry den. Mam cerstvo 36 rokov, snazim sa otehotniet. Ked som mala 32, riesila som IVF (mam odlozene 100-bunkove embrya pripravene na vklad) ale nakoniec sme proces nedokoncili lebo som otehotnela prirodzene. Teraz sa znova snazim otehotniet prirodzene, skusame 8 mesiacov, zatial nevyslo. Moja otazka znie, kedze s pribudajucim vekom sa vraj zhorsuje kvalita vajicok a zvysuje sa pravdepodobnost vrodenych chyb, je v tomto veku vhodnejsie sa nadalej snazit otehotniet prirodzene alebo je lepsie ist na vklad embrya ktore bolo odobrate ked som mala 32 rokov? Pri tejto uvahe mi ide hlavne o zdravie babatka. Dakujem!

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  vždy je lepšie prirodzené otehotnenie, vekový rozdiel nie je podstatný. Ak sa Vám nebude dariť rok otehotnieť, potom možno zvážiť embryotransfer zmrazených embryí.

 • ca 125

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň.
  Prosím Vás o radu s mojím problémom.
  Mám problém s otehotnením a tehotenstvom. Od r. 2008 sa liečim na syndróm PCO. V apríly 2009 som mala urobenú Dg laparoskopiu, kde mi urobili pertubáciu a nález bol v norme. Od septembra 2009 navštevujem centrum asistovanej reprodukcie. Lekár mi na základe USG vyš. a Ca 125= 35,5 iU diagnostikoval endometriózu. Absolvovala som 2x embryotransfer, ktory skončil potratom v 5 a 3 týždni. Aká je možná liečba endometriózy, lebo lekár mi povedal, že liečba nie je žiadna, že je to imunologický problém.
  Ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  Ca 125 máte v podstate normálny, doležitý je nález na USG, osobne by som až tak diagnozu endometriozy nepovažoval za 100%.
  Možno by som znovu zopakoval laparoskopiu s prípadným odstránením ložísk ak ich vidí na ultrazvuku.