• Polycystické vaječníky - !prírodná medicína?!

    Dobrý deň, mám 26 rokov a už od augusta minul. roku nemám menštruáciu - /predtým do apríla som užívala HAK Nuvaring - cca 2,5 roka po vysadení 4 mesiace menzes pravidelný/ stávalo sa mi často, že celý cyklus som mala nepravidelný - gynekológ to riešil práve nasadením antikoncepcie - avšak od vysadenia sa s manželom snažíme o dieťa a nedarí sa. Zmenila som gynekológa - diagnostikoval mi na USG polycystické vaječníky - absolvovala som aj komplet. endokrinol. vyšetrenie - všetko O.k aj manžel vyšetrenie ejakulátu - tiež o.k. V novembri mi lekár pichol agolutin - dostavil sa menzes slabší, avšak odvtedy opäť nič. Mám však problém s postupom môjho lekára - stále mi núka len "prírodné" preparáty kvapky Gynex /fa Energy/ užívam už 3 mesiac a žiadne výsledky. Stále mi odporúča len alternatívne formy pr. Scolovin od Hildegardy, cvičenie Mojžišovej,čajíky, ezoterické masáže, kúpele,dokonca brušné tance Viem že ako podporná terapia to môže pomôcť, ale nie je to lacná záležitosť, avšak tvrdí mi že on so stimuláciou s hormonál. liekmi /Clostylbegyt,../nemá dobré skúsenosti a musím mať k tomu menzes. Ale ako ho vlastne dostanem takýmto spôsobom. Už ma to začína hnevať - mám pocit že ťahá len zo mňa peniaze. Aký postup by ste mi navrhli Vy? Okrem absentujúceho cyklu mám aj problémy s akné, vypadávaním vlasov a priberaním, hoci stravovacie návyky som nezmenila, snažím sa chudúť ale fakt sa mi nedarí, hoci v minulosti som s tým problém nemala, už som vážne zúfalá.

    Dobrý deň,
    ak máte polycystické ovária - najčastejšou príčinou je nadváha (stačí malá) určite je potrebná úprava hmotnosti, a úplne vynechať sladké jedlo. POtrebné je diabetologickév yšetrenie na vylúčenie inzulínovej rezistencie.
    Z liekov sa dáva Clostyrbegyt alebo Sprironolakton a Duphaston na druhú fázu cyklu. Prírodné čajíky sú nezmysel.