• Komplikácie s otehotnením

    Dobrý deň p. doktor,
    Mám 31 rokov a do júla 2009 som brala cca. 13 rokov Cilest. Antikoncepciu som po dohode s manželom vysadila s tým, že je najvyšší čas pomýšlať na dieťa. Po vysadení antikoncepcie prvé 3 cykly prebehli úplne normálne v 27-29 dňových intervaloch. Potom som však dostala zápal močového mechúra a menštruácia sa nedostavila ani po 40 dňoch. Keďže som nebola tehotná navštívila som svojou gynekológa, ktorý mi dal "vyvolávačku" a rozhodol sa spraviť hormonálne testy. Tieto testy ukázali, že u mňa nedochádza k tvoreniu vyjíčka a preto mi predpísal Clostilbegyt. Viem, že je to bežný liek, ktorý sa používa na liečbu týchto problémov. Ja sa však už asi 1,5 roka liečim aj na zníženú funkciu štítnej žlazy a beriem denne 50 mg Eutroxu a takisto trpím obezitou (168 cm/105 kg), ktorá je čiastočne spojená aj s poruchou štítnej žľazy. Preto sa chcem spýtať, aký vplyv má problém štítnej žľazy na moje otehotnenie?
    Dakujem Daniela

    DObrý deň,
    neuveriteľné postup Vášho lekára ma úplne rozčúlil.
    Musíte schudnúť, predsa nemožete v tomto stave othotnieť a donosiť zdravé dieťa !!!!!!!!
    Prečo do Vás cpe Clostyrbegyt, veď je jasné, že nemáte ovuláciu pretože ste ťažko obézna, čo je závažná choroba !!! Tehotnosť Vás može aj zabiť, hrozí cukrovka, preeklampsia tromboza a odumretie plodu.
    Kým neschudnete na 70 kg na tehotnosť ani nemyslite. A zmeňte lekára. To snáď sa mi sníva.