Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,949 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
  • Túžba po druhom dieťati

    , Autor: Registrovaný používateľ

    Dobrý deň, pán doktor, mám 34 rokov, jedno dieťa (6,5 ročné dievčatko) a s manželom túžime po druhom dieťati. S prvým otehotnením som problém nemala, po vysadení HAK som otehotnela do 6 mesiacov. Po narodení dcérky som začala užívať HAK ale iba rok. HAK neužívam už min. 5 rokov, styk máme nechránený a nedarí sa nám. S mojim gynekológom som to už konzultovala a povedal mi, že ak sa nám to nepodarí do januára 2010, tak by mi odporučil absolvovať laparoskopiu v stredisku GYNPOR na Sliači. Ako iste pochopíte, tejto možnosti by som sa najradšej chcela vyhnúť, ale som ochotná to absolvovať, viem, čo to obnáša, už som to ako 24 ročná absolvovala spolu s rontgenom maternice (veľmi nepríjemné).
    Snažím sa žiť zdravo, nefajčím, nepijem, užívam Calibrum Babyplan, pijem bylinkové čaje...Začala som sa liečiť od septembra 2009 na zníženú funkciu štítnej žľazy, užívam Euthyrox 50 1xdenne nalačno. Tento posledný cyklus som si merala BT a MS pravdepodobne prichádza, už to cítim. Poradíte mi, prosím, čo robiť, aby sme sa dopracovali k vytúženému druhému dieťatku? Za odpoveď Vám ďakujem....Vaša čitateľka