Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,155 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • 7 mesiacov a stale nic

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pan doktor,

  taktiez by som sa chcela poradit ohladom problemov s otehotnenim. V semtembri som vysadila antikoncepciu a zacali sme trocha viac pracovat na babatku. Doteraz sa stale nic nepodarilo. V marci nam obom zistili urea plazma pozitiv, liecili sme sa doxyhexalom, nasledne kontrolne vytery boli negativne u oboch. Teraz uz 3 mesiace po sebe som brala Clostilbegyt a chodila som na sono, ci mam vobec ovulaciu. Vzdy bolo aspon jedno vajicko dozrete na pozadovanu velkost. Teraz po 3.mesiaci s Clostilom som opat dostala menstruaciu. Moja gynekologicka je "velmi pokojna" v podstate ma vzdy len so smiechom upozorni nech to neberiem ako stroj. Ale uz sa zacinam obavat, ze asi jeden z nas nie je v poriadku. Mal by ist partner na spermiogram? Rozmyslame o tom, ze by teraz este v auguste navstivil lekara.....Poradte co dalej. Dakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je postup proti zásadám cpať do Vás lieky ak nie ste neplodná. Diagnóza neplodnosti je: Ak pár 2 roky bez antikoncepcie pravideľne sexuálne žije a nedojde k oplodneniu. Takže Vaša lekárka koná na Váš nátlak proti pravidlám medicíny. Mala by ste si všetko hradiť sama, lebo keď budeme míňať peniaze na liečbu zdravých ľudí, potom všetci budeme umierať na rakovinu, lebo neostanú peniaze na liečbu.