Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,582 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • D68.9

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, rada by som vedela vas nazor. S manzelom sa snazime otehotniet vyse troch rokov. Raz sa to podarilo, ale v 7 tyzdni sa plod prestal vyvijat. Odvtedy uplynuly viac ako dva roky. Boli nam robene mnohe vysetrenia, manzel je v poriadku, a mne na hematologii zistili geneticku mutaciu - vysledok D68.9 cize blyzsie nespecifikovana porucha zranzanlivosti krvi. Hematolog sa mi k tomu vobec nevijadril, nepredpisal ani liecbu, gynekolog povedal, ze to by mohol byt dovod neuspechu a cudoval sa, ze som bez liecby, sam mi ale nic nepredpisal, ze to nie je v jeho kompetenicii. Ja teraz neviem, ale na com som. Moze byt takato porucha podla vas skutocne dôvodom neplodnosti a ak ano, kto ma indikovat liecbu hematolog alebo gynekolog. Neviem, na koho sa mam obratit. Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  niektoré poruchy zrážania krvi, v zmysle zvýšeného zrážania možu byť príčinou včasných potratov aj neplodnosti. Vtedy je indikovaná liečba ešte pred otehotnením.
  Vhodné je dokladné vyšetrenie na zistenie typu poruchy (hematologické, prípadne genetické) a následná liečba, podľa typu poruchy. Je však možné, že príčina je inde, varím z vody.