• Postupujeme spravne?

    Dobry den, pan doktor,

    v novembri 2007 som prekonala zamlknuty potrat v 8 tyzdni, potom znova to iste v maji 2008 v 10 tyzdni. Po genetickom a hematologickom vysetreni mi bola stanovena diagnoza poruchy zrazanlivosti krvi. Takze som poucena, ze pri dalsom tehotenstve budem musiet brat injekcie nizkomolek. heparinu. Dovtedy mam brat tabletky podobne aspirinu, tu v Nemecku sa to vola a s s 50, ktore beriem. Pan doktor, pokusame sa znova o babatko od januara 2010 a doteraz sa to nepodarilo. Pri prvych dvoch pokusoch, ktore dopadli tak smutne sa nam to podarilo hned, vzdy v prvy mesiac snazenia. Okrem ineho mam znizenu funkciu stitnej zlazy, endokrinologicka mi podla hodnoty nasadila thyroxin 100, takze ju mam sledovanu. Manzelovi zo spermiogramu vyslo, ze rychlost a mnozstvo su v poriadku, ale ma len 10% spravne sformovanych spermii a norma je vraj 30. Nadvahu nemame, nefajcime. Pred mesiacom sme boli v takom jednom centre a podla instrukcii som 3-7 den cyklu brala Clomifen, mala som po nom 3 dobre vajicka, ktore mi uvolnili injekciou Brevactid, nasledne som brala 14 dni utrogest. Tehotenstvo sa nepodarilo. Doteraz som si privelke starosti nerobila, ale zacina ma to velmi trapit, kedze sa uz snazime dohromady 3 a pol roka. Ja mam 33 rokov a manzel 37. Pan doktor, aky je Vas nazor, moze byt problem v tom malom pocte dobre sformovanych spermii, alebo sa nieco mohlo stat po druhej kyretazi a ako by ste mi doporucili postupovat dalej.
    Velmi pekne Vam dakujem za cas a odpoved.

    Dobrý deň,
    určite je potrebné, aby Vaša štítna žľaza bola správne zaliečená, lebo nesprávna funkcia štítnej žľazy može sposobiť problémy s ovuláciou. Osobne si myslím, že sa Vám podarí otehotnieť a že spermiogram na to nemá vplyv, ak sa to podarilo už 2x.