Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,941 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Asistovaná reprodukcia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň

  Mám otázočku. O dieťaťa sa s partnerom snažíme už 2,5 roka, zatiaľ sa nám nedarí. Môj gynekológ mi doteraz nerobil žiadne vyšetrenia, iba výter z krčka maternice a nič iné. Partner bol aj na spermiograme, ktorý je v poriadku. Od gynekológa som chcela aby ma poslal aj na iné vyšetrenia. On sa však vyjadril, že zo svojej strany spravil všetko potrebné, že sa mám nakontaktovať na centrum asistovanej reprodukcie. Neviem, či je to správny postup môjho lekára, a či sa mám ešte obrátiť na iného, alebo rovno navštíviť centrum asis. reprodukcie. Prosím, Vás poraďte mi čo by bolo vhodné a či môj lekár postupoval správne.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  áno je to adekvátny postup, ešte predtým by bolo vhodné vyšetrenie u endokrinológa, často je za neplodnosťou ochorenie iného hormonálneho systému.

Podobné otázky

 • cokoladova cysta

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den, p. doktor
  chcela by som Vás poprosiť o radu...mam 32r, uz vyše roka sa snazime o dietatko...mam na ĺavom vaječníku čokoládovú cystu...ktorá sa zväčšuje aj zmenšuje raz je cca 4cm inokedy 1cm...manžel je v poriadku bol aj na spermiograme.....chcem sa vas spytat, mam podstúpiť laparoskopiu? (dost sa toho obavam)..je to nevyhnutne? lekar ma uz zacal posielat bud laparoskopia alebo asistovaná reprodukcia, do centra v Bratislave (GYN FIV)... alebo mame skúšať ešte...pokiaľ druhy vaječník je zdravý?...alebo cim skor sa do toho pustit, do tej operácie a budu lepsie predpoklady na otehotnenie....moc Vam ďakujem za odpoveď....

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  čokoládová cysta nezvykne meniť svoj objem, zrejme sa nejedná o endometriozu. Ak sa Vámnedarí otehotnieť a máte nález na vaječníku, laparoskopia je určite potrebná.

 • neplodnosř a druhé tehotenstvo

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň,rada by som Vás poprosila o radu. Pred dvomi rokmi mi pri laparoskopii zistili nepriechodnosť obidvoch vajíčkovodov. Na základe toho sme s manželom absolvovali umelé oplodnenie, našťastie úspešné. Radi by sme mali samozrejme viac detí. Myslíte, že máme šancu otehotnieť prirodzenou cestou? Koľko máme čakať? alebo máme ísť rovno do centra asistovanej reprodukcie. Ďakujem za radu

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  najjednoduchší sposob je roentgen maternice a vajcovodov, ak zostali vajcovody nepriechodné, potom je jediná možnosť asistovaná reprodukcia.