• Asistovaná reprodukcia

    Dobrý deň

    Mám otázočku. O dieťaťa sa s partnerom snažíme už 2,5 roka, zatiaľ sa nám nedarí. Môj gynekológ mi doteraz nerobil žiadne vyšetrenia, iba výter z krčka maternice a nič iné. Partner bol aj na spermiograme, ktorý je v poriadku. Od gynekológa som chcela aby ma poslal aj na iné vyšetrenia. On sa však vyjadril, že zo svojej strany spravil všetko potrebné, že sa mám nakontaktovať na centrum asistovanej reprodukcie. Neviem, či je to správny postup môjho lekára, a či sa mám ešte obrátiť na iného, alebo rovno navštíviť centrum asis. reprodukcie. Prosím, Vás poraďte mi čo by bolo vhodné a či môj lekár postupoval správne.

    Dobrý deň,
    áno je to adekvátny postup, ešte predtým by bolo vhodné vyšetrenie u endokrinológa, často je za neplodnosťou ochorenie iného hormonálneho systému.