• Ductus venosus PI

    Dobry den, prosim vedeli by ste povedat ake su normalne hodnoty na konci prvého trimestra pre hodnoty PI?
    A taktiež prosim laicky vysvetliť co táto hodnota znamená? Ma to nieco spoločne s výživou dieťaťa alebo co to znamená?
    Dakujem

    Dobrý deň,
    toto vyšetrenie hovorí aký odpor kladie srdcu plodu cievna spojka medzi pupočníkovou žilou a dolnou dutou žilou. Existujú práce, ktoré dokázali, že vyššie hodnoty sú spojené so zvýšeným rizikom potratu, poruchy rastu plodu a niektorými vývojovými chybami. Rutinne sa toto vyšetrenie zatiaľ u nás nerobí.