• VBAC

    Dobrý deň, aký máte názor na VBAC s rozdielom 2 a pol roka? Je lepšie absolvovať opäť sekciu alebo v prípade, že sú splnené podmienky pokúsiť sa porodiť vaginálne?

    Ďakujem

    Dobrý deň,
    všetky odborné spoločnosti odporúčajú, aby lekár v týchto prípadoch žene ponúkal možnosť VBAC, pretože to je najlepšia možnosť pre Vás aj pre dieťa.
    Žiaľ sú pracoviská, kde sa týmto neriadia a majú úspešných VBAC veľmi málo, u nás v Ružinove viac ako 80% žien, ktoré sa pokúsia o prirodzený pôrod po VBAC, úspešne prirodzene porodí, ostatné majú opakovaný cisársky rez počas pôrodu.