• Menzes po sekcii

    , Autor: Soňa 1990

    Dobrý deň p.doktor,

    mám 7 týždňov od pôrodu. Rodila som sekciou. Plne kojím. Prvý menzes som dostala 5 týždňov od pôrodu. Trval 6 dní. Keď mi menzes skončil bola som u gynekológa na kontrole nakoľko mi skončilo aj obdobie šestonedelia. Na kontrole bolo všetko ok. Dnes, týždeň po skončení menzesu som opäť začala krvácať. Je možné dostať 2 menštruácie za sebou po 1 týždni? Čím to môže byť? Gynekológ na kontrole nič nevidel. Ďakujem Vám za odpoveď.

    Dobrý deň,
    pri dojčení je takéto krvácanie možné, ale ak ste po cisárskom reze, príčina môže byť aj krvácanie kvôli jazve na maternici. Ak by sa situácia opakovala dlhodobo, aj viac ako pol roka po pôrode, bude potrebné zhodnotenie jazvy ultrazvukom. Ale žiaľ ak sa zle zhojila jazva, situácia sa bude dať riešiť iba operáciou.