• Analgézia pri pôrode

    Dobrý deň. Som prvorodička a riešim možnosti analgézie pri pôrode. V pôrodnici je na výber PEDA a Entonox. Prosím, ktorú možnosť by ste vy odporúčali a prečo? Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    každá z týchto metód má svoje výhody a indikácie. Výber analgézie sa riadi nálezom na krčku maternice, štádiom pôrodu a hlavne aj tým, ako rodička znáša priebeh pôrodu.
    Obe metódy sú bezpečné a efektívne. PEDa je účinnejšia a má dlhší efekt, môže sa podať už na začiatku pôrodu (ak ju rodička preferuje). Entonox (rajský plyn) je skôr na krátkodobé uľavenie od bolesti, napríklad na konci prvej doby pôrodnej.
    Neriešte to dopredu, ak v istej fáze pôrodu pocítite potrebu úlavy od bolesti, personál Vám ponúkne tú najvhodnejšiu.