Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,138 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Hyperviskozny syndrom

  , Autor: Janika345

  Dobry deň,môjmu dietatu bol diagnostikovani po narodeni hyperviskozny syndróm (hematokrit 0,7 hgb 21, Bi druhý deň po narodeni 340, zvysene renalne a hepatalne parametre).Porod prebehol akutnou sekciou kvôli zhoršeným prietokom v 38.tyzdni.Moja otázka je čo mohlo byť pricinou hyperviskozity krvi.. Intrauterinna hypoxia?dehydratácia po porode(nebol.dokrmovany a malo.sal) ?nechanie dotepania pupocnika ?po narodeni mal syn saturaciu 74 ktorá sa zakratko upravila na 98,apgar skóre 10.Na druhý deň po porode som pozorovala ze sa nevie "udychat"pri saní, zdal sa motoricky drazdivejsi,skôr mal známky nedonoseneho dietata.Dakujem za Vašu odpoved

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  deti s poruchou funkcie placenty môžu mať hyperviskozny syndróm ale ten môže vzniknúť aj zahustením pri nedostatočnom príjme tekutín. Takto sa naozaj na to nedá odpovedať, okrem toho je to otázka na neonatológa, ak Vám to v nemocnici nevysvetlili dostatočne, neváhajte sa na nich obrátiť.